Inwestycja w ekspres do kawy dla firmy

Inwestycja w ekspres do kawy dla firmy

Kawa nieodłącznie kojarzy się z porankiem nie tylko w domu, ale także z biurze. Pracodawca, który chce zwiększyć komfort swoich pracowników, powinien pomyśleć o inwestycji w dobry, markowy ekspres do kawy. Nie musi to być zakup z najwyżej półki. Już sprzęt w przedziale cenowym od 500 do 1500 zł spełni wymagania każdego kawosza.

Aromat zamknięty w kapsułce

Do małych i średnich firm sprawdzą się doskonale nowoczesne ekspresy kapsułkowe. Chociaż stereotyp głosi, że w ten sposób powstaje kawa gorszej jakości i nie będzie to napój o pełnym smaku i aromacie, nie jest to do końca prawdą. Obecnie można wyposażyć się w bardzo dobrą gatunkowo kawę w kapsułkach bez żadnych dodatków smakowych. W ten sposób powstaje pobudzające espresso, ale także inne rodzaje kawy.

Oczywiście nie sposób w takim ekspresie przygotować kawy ze świeżym mlekiem, jednakże taki sprzęt ma wiele innych zalet. Jest prosty w obsłudze, szybki i niewielki. Ponadto nowoczesny design takich urządzeń jak ekspresy do kawy do firm na kapsułki, pasuje do większości współczesnych biur i jest reprezentatywny. Kwestią sporną jest jednak to, czy taką kawą wypada poczęstować kontrahenta, który jest prawdziwym smakoszem kawy.

Automat z młynkiem

Większość przedsiębiorców kupujących ekspresy do kawy do firm, będzie przechylać się jednak do wersji automatycznego ekspresu ciśnieniowego z młynkiem i spieniaczem do mleka, ponieważ w taki sposób powstaje tradycyjny napój o intensywnym smaku i aromacie. Co więcej, w przeciwieństwie do stresów kolbowych, automat jest łatwy w obsłudze. Ważne, by wybrać model który także bez problemu można utrzymać w czystości.

Chociaż na rynku jest wiele automatycznych ekspresów profesjonalnych w cenie powyżej 5000 zł, do średniej firmy z powodzeniem wystarczy ten w cenie około 3000 zł. Będzie to sprzęt o odpowiedniej mocy i wydajności oraz wytrzymałości. Oczywiście należy pamiętać o jego regularnym odkamienianiu, a także wymianie filtrów. Wtedy z pewnością sprzęt będzie działał bezawaryjnie przez wiele lat. Oczywiście najrozsądniejszym wyborem do firmy będzie ekspres profesjonalny, nie zaś ten do użytku domowego.

Kupno czy dzierżawa?

Nie każdy przedsiębiorca ma świadomość, że ekspresy do kawy do firm można wydzierżawić od firmy zajmującej się ich produkcją lub dystrybucją. To rozwiązanie bardzo opłacalne, ponieważ w ten sposób ekspresy otrzymuje się do użytkowania nieodpłatnie, a jedynym zobowiązaniem jest regularne zaopatrywanie się w kawę danej marki.

Warto przemyśleć takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono wyposażyć się w sprzęt dobrej jakości, nawet jeżeli firma nie dysponuje środkami finansowymi na taką inwestycję. Warunki leasingu w poszczególnych firmach to sprawa indywidualna, więc warto skontaktować się z kilkoma przedstawicielami producenta ekspresów i zdobyć informacje na ten temat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Yazamco Poland