Dlaczego warto mieć wersję strony internetowej na urządzenia mobilne?

Dlaczego warto mieć wersję strony internetowej na urządzenia mobilne?

Dzisiaj każdy właściciel biznesu szeroko funkcjonuje w sieci. Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez posiadania dobrze zaprojektowanej strony internetowej. Niestety wielu przedsiębiorców nie wie o tym, że poza wersją strony do przeglądania na komputerze, trzeba również zlecić przygotowanie strony mobile-friendly. To strona zaprojektowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Mobilna wersja strony

Dlaczego mobilna wersja strony jest tak ważna? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto odnieść się do statystyk oraz informacji o ruchu na stronie internetowej. Jeden z ważnych parametrów dotyczy tego, na jakich urządzeniach strona jest najczęściej wyświetlana. Korzystając z bezpłatnych statystyk dla stron internetowych, na przykład Google Statistic, naprawdę bardzo łatwo sprawdzić, w jakiej wersji strony są najczęściej przeglądane. W dzisiejszych czasach są to strony na urządzeniach mobilnych. Strona na urządzenia mobilne do przeglądania na komórce lub tablecie, musi być specjalnie zaprojektowana. W innym przypadku, stronę przegląda się niewygodnie, bo źle się ona wyświetlana znacznie mniejszym ekranie komórki aniżeli komputera. Często może prowadzić to do porzucenia przeglądania strony przez użytkownika.

Strona na urządzenia mobilne

Wersja strony mobile-friendly umożliwia zatem użytkownikom wygodne przeglądanie na urządzeniach mobilnych. Dzisiaj większość osób tak naprawdę korzysta z internetu właśnie poprzez komórki oraz tablety. Najbardziej popularne są telefony – często mają dostęp do szybkiego internetu, duże wygodne wyświetlacze, a poza tym wciąż mamy je przy sobie. Jeżeli tylko jakakolwiek informacja z internetu jest nam potrzebna na już, wyciągamy telefon z kieszeni i szukamy. To dlatego właśnie strona internetowa w wersji mobilnej to po prostu jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania firmy lub marki w sieci.

Udogodnienia dzięki stronie w wersji mobilnej

Jakie udogodnienia mają użytkownicy strony mobilnej? Strona wyświetla się w wersji dostosowanej do wielkości wyświetlacza tabletu lub komórki. Można zatem znaleźć wszystkie zakładki, przeglądanie strony jest przyjemne, bo tekst i zdjęcia mają odpowiednie formaty. Tekst nie jest ucinany, cały układ strony jest w zasięgu wzroku użytkownika. Jest dostosowany do rozmiaru wyświetlacza, a zatem wygodny w czytaniu czy oglądaniu.