Curriculum Vitae

Curriculum Vitae

Szukając wymarzonego miejsca pracy zwracamy uwagę na wiele aspektów. Stałe kompletujemy formalny ubiór, układamy sobie w głowie najważniejsze informacje, aby w razie rozmowy o pracę być przygotowanym pod każdym względem. Jednak, żeby w ogóle wyruszyć na upragnioną rozmowę kwalifikacyjną z naszym potencjalnym pracodawcą musimy mieć stworzony opis naszego życia, który pozwoli nam się w odpowiedni sposób przedstawić

Dobre curriculum Vitae w trzech krokach

O tym jak powinno wyglądać dobre CV każdy z nas może się w jakimś stopniu wypowiedzieć. Do najważniejszych aspektów należy przejrzystość, formalny język, a także najważniejsze informacje odpowiadające danemu stanowisku. Przyjrzyjmy się bliżej tym zagadnieniom.

CV formalnym przywitaniem

Tworząc opis swojego życia, który nasz potencjalny pracodawca będzie studiował przed pierwszym spotkaniem, musimy zwrócić uwagę na sposób przedstawienia informacji. W internecie dostępne są rozmaite szablony, na podstawie których bez problemu napiszemy nasze Curriculum Vitae. Nas jednak interesują tylko te, które mają stonowane kolory i łatwy, przejrzysty wzór. Dzięki temu nie zrazimy do siebie osoby dającej nam pracę, a wręcz przeciwnie- zaprezentujemy się jako ludzie opanowaniu o dużym poczuciu odpowiedzialności i szacunku.

Dobierz odpowiednie słowa

Tworząc naszą listę zalet zawodowych musimy zwrócić uwagę na podanie odpowiedniego sposobu kontaktu. Jeśli w naszym Curriculum Vitae zdecydujemy się umieścić adres e-mail to ważne jest, aby on także zawierał odpowiednią formę. Najlepsze w tym przypadku będą adresy opierające się na imieniu i nazwisku na przykład: Jan.kowalski@poczta.pl. Inne adresy e-mail posiadające zdrobnienia imion, znaki specjalne, bądź liczby mogą nie być respektowane przed osoby poszukujące pracowników na wysokie, poważne stanowiska.

Mów o sobie to, co najważniejsze

Ubiegając się o stanowisko asystentki szefa dużej firmy nie musimy umieszczać w CV informacji o tym, że lubimy układać puzzle i słuchać muzyki rockowej. Te informacje są zbędne i niepotrzebnie zajmują miejsce, które moglibyśmy wykorzystać do pochwalenia się umiejętnością szybkiego pisania na komputerze, czy prawem jazdy. Odpowiedni dobór informacji umieszczanych w naszym życiorysie to połowa sukcesu, która może zaowocować w zdobycie wymarzonego wakatu.

Napisz swój życiorys już dziś!

Juź wiesz całkiem sporo na temat tego, jak powinno wyglądać dobre CV. Z tymi informacjami bez trudu skomponujesz odpowiedni dokument, który posłuży Ci jako wizytówka dla potencjalnego pracodawcy. Nie zwlekaj i weź swoją karierę zawodową we własne ręce już dziś!