Skip to content Skip to footer

Na drodze do wymarzonego stanowiska

Tak jak dla działającego już od wielu lat na rynku przedsiębiorcy wizytówka jest dokumentem, który zawiera podstawowe informacje o nim i na podstawie którego klient go ocenia, tak dla początkującego pracownika taką wizytówką jest CV.

Rola CV

Niektórzy mówią, że CV nic nie znaczy, inni – że wszystko może zależeć od tego kawałka papieru. Kto ma rację? Niestety bliższa prawdy jest druga grupa osób – może nie wszystko, jednak sam fakt, że ktoś się nami zainteresuje, zależy właśnie od CV. Wyobraźmy sobie standardowego pracodawcę – w odpowiedzi na ciekawą ofertę pracy dostaje on kilkaset CV, a może zatrudnić tylko jednego pracownika. W związku z taką ilością CV, nie będzie ich przeglądał bardzo dokładnie. Wybierze to, które go zainteresuje.

Pisanie CV

Jednak, kiedy siadamy do pisania CV czy później listu motywacyjnego, sprawa się komplikuje. Otóż możemy skorzystać z wielu szablonów dostępnych w internecie np. na stronie: https://kreatorzykariery.pl/, postępować według rad zamieszczonych w przeróżnych książkach. W ten sposób jednak tak napisane CV będzie sztampowe i nudne, a sam proces pisania CV zajmie nam nieproporcjonalnie dużo czasu w stosunku do osiągniętych efektów.

List motywacyjny – kolejny problem

Oprócz pisania CV przed pojęciem pracy czeka nas jeszcze napisanie listu motywacyjnego – to także nie jest proste. W jaki sposób zaprezentować nasze dobre strony? Jak udowodnić, że jesteśmy idealnymi kandydatami i firma zyska, zatrudniając nas? Tu ponownie można skorzystać z szablonów i rad, jednak znowu powstały w ten sposób list motywacyjny nie będzie zbyt oryginalny i ciekawy.

Dalsze kroki na drodze o sukcesu

A to przecież jeszcze nie wszystko – pisanie CV i listu motywacyjnego to jedynie początek. Później czeka nas najbardziej stresujący etap – rozmowa kwalifikacyjna. Jak się do niej przygotować?

Architekci kariery – kompleksowa pomoc

Tu z pomocą przychodzą Architekci Kariery. Są to profesjonaliści z różnych dziedzin, którzy pomogą nam zdobyć to stanowisko, którego pragniemy. Zajmują się oni drogą do kariery na wszystkich jej etapach. Przede wszystkim – tworzą profesjonalne, ciekawe, w pełni zindywidualizowane CV. Ponadto zajmują się korekcją CV, pisaniem i poprawieniem listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej oraz tłumaczeniem dokumentów.

Czy potrzebuję Architektów Kariery?

Można sobie zadać takie pytanie – czy taki wydatek związany z profesjonalną pomocą, naprawdę nam się zwróci? Zdecydowanie tak! Architekci Kariery to przede wszystkim zarówno coache jak i konsultanci z różnych dziedzin. Dzięki temu wychwycą oni każdy drobny błąd, nasze niedociągnięcie, które po poprawie może spowodować, że nie tylko zaczniemy myśleć o zdobyciu jeszcze lepszych stanowisk, lecz po prostu je zdobędziemy!