Jak czyścić wycieraczki?

Jak czyścić wycieraczki?

Wycieraczka zewnętrzna jest przedmiotem, który znajduje się w każdym domu. Używamy jej codziennie nawet się nad tym nie zastanawiając. Niestety w końcu nasze wycieraczki zewnętrzne robią się brudne i przestają robić dobre wrażenie. Jak je wyczyścić?

Wycieraczka zewnętrzna gumowa

Ten rodzaj wycieraczki nie powinien sprawiać nam większych problemów. Wystarczy je odkurzyć lub wytrzepać i już są czyste. Jeśli chcemy, możemy je też umyć wodą z płynem, jeśli chcemy się upewnić, ze są naprawdę czyste. Dodatkowo, warto pamiętać też o tym, żeby pozamiatać pod wycieraczką, bo tam mogą zbierać się zanieczyszczenia, które odczepiają się od naszych butów. Wycieraczka zewnętrzna gumowa jest najbardziej praktyczna, bo czyszczenie jej jest dziecinnie łatwe

Wycieraczki zewnętrzne z tworzyw sztucznych

Czyści się je bardzo podobnie do tych wykonanych z gumy. Wystarczy je porządnie wytrzepać i nie musimy się już niczym martwić. Należy jednak uważać z czyszczeniem ich na mokro, bo niektóre płyny mogą uszkodzić tworzywo sztuczne. Zalecenia dotyczące mycia ich znajdziemy na metce dołączonej do produktu.

Wycieraczki zewnętrzne kokosowe

Te są najtrudniejsze w utrzymaniu w czystości i też najszybciej się brudzą. Nie mniej jednak, są one stosunkowo tanie, w związku z czym ludzie wybierają je najczęściej. Jeśli chodzi o ich czyszczenie, to musimy zacząć od wytrzepania ich porządnie, dzięki czemu pozbędziemy się większości zabrudzeń. Potem warto je jeszcze odkurzyć, żeby upewnić się, że nie zostało żadnego piasku między włóknami. Czyszczenie wycieraczek z gumy lub z tworzyw sztucznych skończyłoby się w tym momencie, ale te kokosowe mogą nadal być brudne. Żeby to zmienić, musimy wyszorować je porządnie szczotką na sucho lub na mokro. Tutaj, podobnie jak z tymi z tworzyw sztucznych, musimy być ostrożni, żeby nie uszkodzić wycieraczki.

Zostaw to profesjonalistom!

Może się jednak okazać, że to, co zrobiliśmy jest niewystarczające i nasza wycieraczka zewnętrzna nadal jest brudna. W takim przypadku możemy ją oddać do pralni, gdzie zostanie ona wyczyszczona dokładnie i wróci do nas jak nowa. Czasem jednak warto darować sobie czyszczenie wycieraczki, bo może się to okazać zupełnie nieopłacalne, szczególnie jeżeli mówimy o tych kokosowych. Zawsze możemy je wymienić na nowe i to bardzo niskim kosztem!