Biuro rachunkowe – Katowice stawiają na profesjonalizm

Biuro rachunkowe – Katowice stawiają na profesjonalizm

Przedsiębiorcy, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, muszą się rozliczać przed urzędem skarbowym prowadząc własną księgowość Katowice mogą w tym zakresie korzystać z usługi wielu biur rachunkowych, które oferują pomoc w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych i księgowych, ale również pomagają w prowadzeniu rozliczeń czy też odpowiadają za prowadzenie dokumentacji finansowej i kadrowej. Czym zajmują się biura rachunkowe Katowice znają doskonale zakres usług, jaki biura oferują.

Rozliczenia księgowe i finansowe


Prowadzenie księgowości, zarówno w pełnym zakresie, jak i na podstawie księgi przychodów i rozchodów – za to najczęściej odpowiada biuro rachunkowe Katowice mogą korzystać z usług wielu biur, z których część działa głównie w oparciu o udostępnione online systemy do prowadzenia rozliczeń finansowych i księgowych. Zawodowi księgowi przyjmują od klienta dokumenty, które odpowiednio opisują i wprowadzają do ksiąg rachunkowych. Na tej podstawie ustalają comiesięczne zobowiązania względem urzędu skarbowego (zobowiązania podatkowe) oraz względem ZUS (zobowiązania z tytułu obciążeń na ubezpieczenia społeczne i emerytalno-rentowe). Profesjonalni księgowi poszerzają swoją wiedzę na bieżąco, dlatego zlecając im prowadzenie własnej księgowości przedsiębiorca zyskuje pewność, że jego rozliczenia oraz naliczane obciążenia będą wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nie tylko księgowość


Najczęściej to właśnie księgowość determinuje zakres usług, oferowanych przez biura rachunkowe Katowice jednak wiedzą, że w biurach rachunkowych można również skorzystać z innych usług, które są istotne z punktu widzenia prowadzonej działalności. Firmy, które zatrudniają pracowników, coraz chętniej zlecają firmom zewnętrznym prowadzenie dokumentacji kadrowej oraz dokonywanie wszelkiego rodzaju rozliczeń, prowadzonych w imieniu pracowników oraz na ich rzecz. Poszukiwanie kolejnej firmy zewnętrznej może się jednak wiązać z licznymi problemami, dlatego bardzo często przedsiębiorcy decydują się na biuro rachunkowe w Katowicach pod warunkiem, że prowadzi ono również rozliczenia kadrowe i płacowe. W ramach tych usług prowadzone są kartoteki pracowników, począwszy od wygenerowania umowy o pracę, poprzez dokonywanie comiesięcznych rozliczeń z ZUS i naliczanie wynagrodzenia, aż po konieczność prowadzenia i archiwizowania pełnej dokumentacji kadrowej.

Zlecenie usług księgowych firmie zewnętrznej takiej jak http://www.union.katowice.pl/ zdejmuje z przedsiębiorcy konieczność nieustannego poszerzania wiedzy z zakresu księgowości oraz przepisów skarbowych.