Jak bezpiecznie transportować płyn?

Jak bezpiecznie transportować płyn?

Bezpieczny i ekonomiczny transport płynów bywa często sporym kłopotem. Na szczęście na rynku pojawiło się jakiś czas temu innowacyjne w tej kwestii rozwiązanie – jest nim kontener IBC. Nie każdy przedsiębiorca słyszał o tego typu zbiornikach, dlatego warto zapoznać się bliżej z jego możliwościami.

Jak wygląda kontener IBC?

Tradycyjny, znany od lat pojemnik IBC wykonany jest najczęściej z polietylenu. Zazwyczaj jest lekko przezroczysty, zatem daje możliwość obserwowania i kontrolowania stanu czy poziomu cieczy. Klasyczny pojemnik IBC posiada zawory do wlewania i wylewania substancji, a ponadto wyposażony jest również w stalową konstrukcję, która wygląda jak krata. Jej zadaniem jest zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa konstrukcji. Tego typu skrzynia na ciecz stoi zazwyczaj na palecie. Na rynku dostępne są jednak również inne rodzaje pojemników IBC. Prawdziwą furorę wśród użytkowników robią modele wykonane w całości z tworzywa sztucznego. Część z nich posiada opcje złożenia. Dzięki temu w momencie, gdy akurat nie są wykorzystywane, zajmują znacznie mniej miejsca.

Kontener IBC – korzyści stosowania

Zalet pojemników IBC jest naprawdę sporo. Główną z nich jest oczywiście przewóz i przechowanie cieczy w bezpieczny sposób, niezagrażający ludziom ani przyrodzie. Kontener IBC dostosowany jest bowiem do przewozu także szkodliwych płynów, a do tego skonstruowany jest tak, że użytkownicy – zarówno osoby prywatne, jak i firmy – mogą bez problemu dokonywać rozładunku towaru. Skrzynia na ciecz jest też praktyczna jeśli chodzi o utrzymywanie w czystości, również wewnątrz, co przecież ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę, że przechowywana jest w niej płynna substancja. Dodatkową zaletą jest również solidne wykonanie takich produktów, przez co nie ulegają zbyt często uszkodzeniom mechanicznym.

Gdzie kupować?

Pojemnik IBC to sprawdzony sposób do przewożenia różnych materiałów. Nic więc dziwnego, że jest spore zainteresowanie tego typu skrzyniami na ciecz. Na szczęście nie brak na rynku ofert w tym zakresie – każdy ma możliwość nabycia kontenera, który odpowiada jego potrzebom, np. jeśli chodzi o wielkość czy pojemność. Chcąc kupić pojemnik IBC, najlepiej zajrzeć do sklepów online i wybrać najciekawszą z proponowanych ofert. Zakupu można również dokonać w marketach stacjonarnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/