Kiedy warto korzystać z dobrego biura księgowego

Kiedy warto korzystać z dobrego biura księgowego

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to zawsze konieczność prowadzenia również odpowiedniej dokumentacji finansowej. Nawet jeżeli to firma mała, wręcz jednoosobowa, warto skorzystać z obsługi dobrego biura księgowego. Dla większych przedsiębiorców oraz dużych instytucji, renomowane biuro księgowe w Katowicach prowadzi doradztwo i audyt, a także obsługę finansowo- kadrową.

Biuro księgowe w Katowicach

Polacy to przedsiębiorczy naród. Każdego roku wiele młodych osób decyduje się na założenie swojej własnej firmy i działania na własny rachunek. Biuro księgowe w Katowicach to doskonałe wsparcie dla młodych i odważnych ludzi, którzy sami tworzą sobie swoje miejsca pracy. Pełna obsługa finansowa pozwala odciążyć od prowadzenia księgowości, nawet tej w uproszczonej formie. Przy niewielkich opłatach w skali miesiąca zyskuje się profesjonalne doradztwo i pomoc w prowadzeniu podstawowej księgowości.

Audyty i kontrole wewnętrzne

Duże firmy i przedsiębiorstwa są zobligowane do ujawniania swoich dokumentów finansowych raz w roku, kiedy to prowadzone są kontrole przez biegłych rewidentów. Dobre biuro księgowe w Katowicach udziela wszelkiego wsparcia na etapie przygotowania do kontroli. Obsługa biura to zatem pomoc w prowadzeniu dokumentacji finansowej zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. To dzięki temu kontrolę z instytucji takich jak w ZUS czy Urząd Skarbowy nie są straszne. W oparciu o obowiązujące przepisy prawa, prowadzona jest pełna dokumentacja finansów firmy.

Rozliczanie środków z Unii Europejskiej

W ostatnich latach bardzo wiele firm oraz instytucji starało się o dofinansowania do swoich projektów z Unii Europejskiej. Profesjonalne biuro księgowe to wsparcie w procesie rozliczania środków unijnych, w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy. To gwarancja, że środki zostaną dobrze zagospodarowane i rozliczone co do grosza, co jest niezbędne przy zdawaniu dokumentacji do instytucji nadzorujących.

Szkolenia

Renomowane biuro księgowe prowadzi również ciekawe szkolenia i warsztaty rozwijające kompetencje osób pracujących w obszarze księgowości i finansów. Obecnie obowiązujące przepisy prawne dotyczące na przykład podatku VAT czy sposobów kontrolowania przepływu finansów w firmie, to tylko wąski zakres proponowanej tematyki. Takie szkolenia pozwalają podnosić kompetencje oraz rozwijać kwalifikacje zawodowe. Mogą być prowadzone dla grup otwartych lub dla grup zamkniętych w firmach i instytucjach.