Nadaj to sam!

Nadaj to sam!

Przesyłanie paczek na przestrzeni lat stało się bardzo sławne. Ludzie przesyłają zarówno listy jak i towar za pośrednictwem poczty. Istnieje na rynku wiele firm, które oferują usługi przesyłkowe. Każda ma swoją wyrobioną renomę i grono wiernych klientów. Jak nadać przesyłkę kurierską i na jakie stawki należy się przygotować? Chętnie podpowiemy co robić, aby kurier paletowy zabrał nasze wielkogabarytowe sprzęty.

Nadanie wielkiej przesyłki

Nadanie przesyłki kurierskiej w przypadku niewielkich rozmiarów pakunku jest niezwykle proste. Jak jednak wygląda nadanie przesyłki kurierskiej w przypadku, gdy waga naszego pakunku stanowczo przekracza kategorię lekką? Dokładnie tak samo. Teraz jest to prostsze niż kiedykolwiek. Wystarczy wybrać rodzaj przesyłanej palety. Bardzo ważne jest, czy zdecydujemy się na europaletę czy paletę przemysłową. Następnie jesteśmy proszeni o wypełnienie podstawowych danych takich waga, oraz wysokość. Należy pamiętać, że podając zarówno wagę, jak i wysokość trzeba uwzględnić paletę. Jeśli przykładowo mamy do transportu 500 kg towaru, to powinniśmy doliczyć jeszcze wagę samej palety.

Waga palet uzależniona jest od jej wielkości, materiału z jakiego jest wykonana a w przypadku palet drewnianych znaczenie ma także stopień wilgotności. Najpopularniejsza w Europie paleta „euro” (EPAL) waży przeciętnie około 25 kg. Podając wysokość ładunku, należy zmierzyć go od płaszczyzny na której stoi do najwyższego punktu. Wysokość samej podstawy palety to przeważnie 14,4 cm. Po spełnieniu takich wymagań pozostaje nam tylko czekać, kiedy kurier paletowy zgłosi się po naszą przesyłkę.

Prześlij zamiast przewozić

Różne wydarzenia w życiu zmuszają nas do transportu ogromnych rozmiarów przedmiotów, takich jak lodówka, szafa, czy łóżko. Dzięki możliwościom, jakie daje nam kurier paletowy nadanie przesyłki kurierskiej jest dużo łatwiejsze niż przewóz samodzielny. Skoro już wiesz jak nadać przesyłkę kurierską to na co czekasz? Nie szukaj firm o niesprawdzonej opinii. Wybieraj tylko to, co dla Ciebie najlepsze. Nasze wysoko wykwalifikowane grono pracowników każdego dnia czeka, aby pomóc Ci spełnić konieczne czynności. Z nami przeprowadzki, przesyłanie ogromnych przedmiotów i innych tego typu rzeczy jest prostsze niż kiedykolwiek. Zadzwoń, odwiedź nas stacjonarnie lub zapisz się przez stronę internetową i zrób krok w stronę transportu palet.