Profesjonalne usługi dla firm

Profesjonalne usługi dla firm

Planujesz otworzyć działalność gospodarczą? Nie jesteś zadowolony z dotychczasowej obsługi księgowej? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, warto pomyśleć o outsourcingu kadr i płac. Firmy, które oferują takie usługi w sposób profesjonalny zadbają, by obsługa księgowa i kadrowo-płacowa była prowadzona na jak najwyższym poziomie. A czym zajmują się te firmy?

Obsługa kadr

Firmy prowadzące outsourcing kadr i płac zajmują się między innymi prowadzeniem księgowości. Oprócz księgowości firmy takie zadbają o profesjonalną obsługę kadr i płac. Pracownicy pracujący w outsourcingu to wykwalifikowani specjaliści, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje.

Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie kadr, to zaoszczędzimy czas i nie będziemy się musieli martwić o obowiązujące przepisy. Kadrowa doskonale wie, jak ma prowadzić akta osobowe i pilnuje na przykład badań lekarskich czy terminowego dostarczenia do ZUS zarejestrowań i wyrejestrowań pracowników. Zadba także o to, by umowa o pracę czy cywilno-prawna miała właściwą formę i by na czas dotarła do pracownika. Przez to unikniemy kontroli z PIP, a jeżeli do tego już dojdzie możemy być spokojni, bo firma będzie nas reprezentować.

Płace w dobrych rękach!

Możemy także zdecydować się na prowadzenie płac. Pracownik,który się tym zajmie będzie naliczał je zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poza tym firmy, które prowadzą outsourcing kadr i płac posiadają specjalne programy do naliczania wynagrodzeń. Programy te są na bieżąco aktualizowane, dlatego ryzyko wystąpienia błędów maleje.

Obsługa płacowa polega także na rejestrowaniu zwolnień lekarskich. Pilnuje się także terminów, by na czas były dostarczone do ZUS, jeżeli firma zatrudnia mniej niż 20 pracowników. Wtedy zasiłki wypłaca zakład. Firma taka sporządzi także Z-3 czy RP-7. Będzie także pilnowała prawidłowego naliczenia L-4.
Zadbają także o prawidłowe sporządzenie deklaracji rozliczeniowych do ZUS. Przypilnują terminów i sporządzą ewentualne korekty. Będą także sporządzać deklaracje do GUS i PFRON.

Obsługa pod kątem księgowym

Firmy prowadzące outsourcing mogą także zająć się naszą księgowością. Zrobią to w sposób profesjonalny. Księgowe na bieżąco są szkolone i posiadają certyfikaty, które potwierdzają ich umiejętności.

W zakresie księgowym obsługa obejmuje między innymi: prowadzenie ksiąg handlowych, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, sporządzanie deklaracji VAT, sporządzanie deklaracji PIT. Księgowa będzie nas także reprezentowała przed Urzędem Skarbowym na przykład na kontroli.

Warto do obsługi księgowej zatrudnić firmę specjalizującą się w outsourcingu kadr i płac. Pozwoli to zaoszczędzić czas i odciąży nas to z “papierkowej roboty”.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC