Projektowanie oprogramowania – samodzielna praca?

Projektowanie oprogramowania – samodzielna praca?

Pomimo tego, że programista staje się bardzo pożądanym zawodem na rynku pracy, to wciąż bardzo wiele osób źle podchodzi do kwestii tworzenia aplikacji i projektowania oprogramowania. Czy samodzielne stworzenie dobrej aplikacji jest możliwe? Czy taka aplikacja ma szansę na podbicie rynku?

Projektowanie oprogramowania


Już na samym początku rozważań na temat programowania i tworzenia aplikacji oraz wszelkiego rodzaju oprogramowania należy wyraźnie podkreślić, że stworzenie zaawansowanej aplikacji to tak naprawdę setki godzin pracy zespołu programistów. Do samego kodowania należy doliczyć również czas poświęcony na odpowiednie zaprojektowanie aplikacji, jej testy, a następnie również na jej wdrożenie czy też sprzedaż. Wszystko to przedkłada się na konkluzje, że samodzielne stworzenie zaawansowanej aplikacji jest niemalże niemożliwe. Oczywiście znajdziemy wiele przykładów aplikacji stworzonych przez pojedynczych programistów, jednak są to przeważnie aplikacje wykonujące wyłącznie jedną rzecz – nie zaś aplikacje kompleksowe i najbardziej pożądane na rynku informatycznym.

IT outsourcing Poland


Jak już zostało to wspomniane wcześniej, stworzenie dobrej aplikacji to nie tylko samo kodowanie, ale również wstępny projekt uwzględniający preferencje użytkowników czy późniejsze testy. Wbrew pozorom nie ma chyba nic gorszego niż wypuszczenie na rynek oprogramowania, które ma błędy uniemożliwiające lub utrudniające korzystanie z jego możliwości. W ten sposób nie tylko zrażamy klientów do naszego oprogramowania i świadczonych usług, ale również psujemy własną markę, która przez długi czas może kojarzyć się z niedoróbkami i fuszerkami.

Cshark.com


Jedną z firm zyskujących w ostatnim czasie na popularności jest cshark.com, która świadczy usługi z szeroko rozumianego projektowania oprogramowania. Wzrost zainteresowania usługami tej firmy spowodowany jest przede wszystkim jakością oferowanych usług oraz otwartością na klienta. Jak możemy zauważyć na w wielu opiniach wyrażonych o cshark.com, świadczone usługi nie są skierowane wyłącznie do klientów stricte korporacyjnych zlecających całe projektowanie oprogramowania na podmiot trzeci, ale również do klientów potrzebujących wsparcia IT w określonych dziedzinach lub etapach tworzenia oprogramowania.

IT outsourcing Poland – taniej niż w Europie Zachodniej


Pomimo dość rozwiniętego rynku usług internetowych i programistycznych w naszym kraju, usługi polskich programistów są konkurencyjne w stosunku do usług świadczonych w Europie Zachodniej – Polska nie należy do strefy Euro, a tym samym ceny poszczególnych usług są dość korzystne dla podmiotów mających siedzibę w strefie Euro.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.cshark.com/