Za co kochamy Instagrama?

Za co kochamy Instagrama?

Jeszcze kilka lat temu ciężko było w ogóle pomyśleć o tym, że jakikolwiek portal internetowy może okazać się, chociaż w połowie tak popularny co Facebook. W czasach hegemonii popularnej twarzoksiążki zapytanie Instagram co to jest, padało wbrew pozorom znacznie częściej, niż by dziś można było przypuszczać.

Instagram dziś — czy pytanie, co to jest Instagram, ma obecnie sens?

Dziś pytanie, co to jest instagram, nie pada już tak powszechnie. Obecnie w ciągu miesiąca portal ten notuje obecność ponad 800 milionów aktywnych użytkowników, a codziennie, każdego dosłownie dnia udostępnianych jest na nim ponad 40 miliardów (sic!) zdjęć. Kto by pomyślał, że ten powstający w 2010 roku portal, którego jedyną funkcją będzie udostępnianie wykonywanych przez siebie zdjęć, zdobędzie tak dużą popularność. Za co zatem kochamy Instagrama i z jakiego powodu Instagram opinie ma głównie niezwykle pozytywne?

Co daje Instagram?

Jedną z największych zalet Instagrama jest to, jak bardzo jest on prosty w użytkowaniu. Zarówno jego interfejs, jak i możliwości są bardzo intuicyjne, oraz łatwe w opanowaniu. Wszystko dzięki temu, że portal ten ogranicza się jedynie do umieszczania zdjęć z prostymi opisami. Bez dodatkowych linków, upiększaczy i tym podobnym rozwiązaniom, które obecne są na dawnym monopoliście rynku społecznościowych portali.

Instagram opinie ma niezwykle pozytywne także z powodu możliwości tagowania udostępnianych przez siebie fotografii. Dodawane do zdjęć hasztagi znacząco zwiększają zasięg naszych postów. Nie są one ograniczone jedynie do grona znajomych, którzy powiązani są z naszym profilem, lecz mogą być widoczne właściwie dla całego świata.Innym bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na popularność Instagrama, jest obecność na nim wielu znanych ludzi. Swoje konta, niekiedy bardzo aktywne, mają na nim zarówno aktorzy, muzycy, jak również politycy, czy też pisarze i inne znakomitości świata show-biznesu. Dzięki temu ich życie, a także najnowsze dokonania są na wyciągnięcie ręki dla ich fanów.

Czy warto go mieć?

Jak zatem widać, pytanie Instagram co to jest, nie bez powodu pada coraz rzadziej. Jest to portal, który po pierwszym zalogowaniu wciąga i przykuwa do ekranu skutecznie jak mało która strona w internecie.Dodatkowo jako jedna z niewielu takich stron jest bardzo prosta i przyjemna w odbiorze, dzięki czemu korzystanie z niej to sama przyjemność.