Jak powstają meble Fameg?

Jak powstają meble Fameg?

Najczęściej lampa trójnóg kojarzona jest z profesjonalnym sprzętem do oświetlenia, jaki wykorzystuje się w studiach fotograficznych czy telewizyjnych. Jednak projektanci zdecydowali się na wykorzystanie stabilnej podstawy z trzema nogami do stworzenia lampy, która dzięki wykończeniu będzie pasować do nowoczesnych wnętrz.

Lampa stojąca trójnóg w stylu skandynawskim

Stabilność podstawy z trzema nogami to gwarancja, że lampa podłogowa będzie stabilna. Sama podstawa może być utrzymana w niezwykle modnym stylu skandynawskim lub też będzie nawiązywać do prostego industrializmu. Gdy lampa podłogowa trójnóg ma wykonany z jasnego drewna, wówczas lampę można wykorzystać jako dodatkowe źródło światła we wnętrzach urządzonych ze skandynawską oszczędnością. W tym stylu ważne są detale, dlatego klosze takich lamp są prostymi kloszami o kształcie walca. Zazwyczaj klosze są jednobarwne, zdarza się, że przy jasnych kloszach pojawiają się dodatkowe zdobienia w postaci prostych wzorów geometrycznych, utrzymanych w dość stonowanej kolorystyce. Także wśród takich lamp można znaleźć lampy, których rama i klosz utrzymane są w jednej tonacji kolorystycznej.

Lampa trójnóg o nowoczesnym wykończeniu

Zwykle trójnóg rozumie się jako trzy równomiernie rozłożone nóżki. W niektórych modelach lamp wspomniany trójnóg jest dodatkowo połączony wspólną okrągłą podstawą. W modelach nawiązujących do prostoty industrialnych lamp sam trójnóg wykonuje się z metalowych prętów o jednakowej grubości. W zależności od rodzaju lampy taki trójnóg może stanowić szczątkowy obrys walca, który jest połączony metalową podstawą. Jego zwieńczeniem od góry będzie wówczas szklany klosz, osadzony na metalowej ramie. Nowoczesne lampy o podstawie opartej na trzech nogach mogą być również wyposażone w nowoczesne źródła światła, jakimi są lampy LED.

Nowoczesne lampy w designerskich wnętrzach

Lampa stojąca trójnóg może być wykorzystana jako dodatkowe źródło światła we wnętrzach o bardzo prostym umeblowaniu. Taka lampa daje dość dużo jasnego światła, które jest przydatne np. do czytania. Tym, co wyróżnia takie lampy, są detale – drewno z jakiego wykonano podstawę lampy, rodzaj materiału, jaki wykorzystano do stworzenia klosza, czy wreszcie świetlówki, jakie należy stosować w lampie. Takie lampy powinny być eksponowane we wnętrzach nowoczesnych, w których prosty a jednocześnie oryginalny kształt lampy wpisze się w stylistykę wnętrza, odpowiednio podkreślając nietuzinkowość wykończenia. Jasna barwa lampy oraz klosza będą pasować do większości współczesnych mieszkań.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://idealdesign.pl/stojace-lampy-designerskie-nowoczesne