Woreczki ldpe – wszechstronne zastosowanie w konfekcjonowaniu

Woreczki ldpe – wszechstronne zastosowanie w konfekcjonowaniu

Wszystkie produkty wytwarzane przez przemysł, branżę spożywczą czy inne gałęzie gospodarki przed wprowadzeniem do obrotu przechodzą proces konfekcjonowania. Pakowanie poszczególnych towarów w ten sposób jest przygotowywaniem ich do handlu detalicznego, tak aby jak najprostsze było magazynowanie, eksponowanie na półkach sklepowych oraz transport do miejsca przeznaczenia. Do tego celu używane są woreczki ldpe i woreczki pp.

Czym są woreczki ldpe i do czego się ich używa?

Są to foliowe opakowania różnej wielkości, które przeznaczone są do konfekcjonowania towarów stałych, sypkich, a także płynnych. Wykonane z tworzyw sztucznych mogą być używane zarówno w przemyśle spożywczym, jak i w innych gałęziach. Folia, z której wykonane są woreczki ldpe jest mocna, trwała i przezroczysta, dzięki temu świetnie nadają się one do eksponowania towaru.

W przemyśle spożywczym i przetwórstwie używa się specjalnej odmiany folii pp ldpe, która posiada atesty pozwalające na jej kontakt z żywnością. W opakowania wykonane z tego typu folii konfekcjonuje się warzywa, mięsa, wyroby wędliniarskie, produkty suche, a także wiele innych, w tym przetwory płynne i półpłynne.

Różnej wielkości opakowania foliowe z tej grupy, zaopatrzone w tak zwane zapięcie strunowe, są powszechnie używane do pakowania pojedynczych elementów w branży elektrycznej, jubilerskiej, zabawkarskiej, odzieżowej i wielu innych, ponieważ zapewniają one dobrą ochronę towarów przed czynnikami zewnętrznymi oraz pozwalają na ich efektywną ekspozycję.

Produkty z folii pp ldpe – do czego są używane?

Opakowania produkowane z polipropylenu dostępne są w kilku wielkościach. Są to małe woreczki pp, ale także duże opakowania przeznaczone do konfekcjonowania towarów sypkich w hurtowych ilościach. Charakteryzują się bardzo wysokim stopniem odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć, przez to dobrze chronią zawartość.

Tego typu opakowania powszechnie używane są do konfekcjonowania różnych gatunków węgla, produktów przemysłu paszowego, nawozów sztucznych i naturalnych, a także innych produktów sypkich, które nie wymagają opakowań ze specjalnymi atestami.

Z polipropylenu wykonane są wszelkiego rodzaju worki, przeznaczone do pakowania odpadków domowych oraz pozostałości poprodukcyjnych. Używanie opakowań sprzyja segregacji śmieci przed przekazaniem ich wyspecjalizowanym firmom wywożącym odpady. W ten sposób wspomaga się ochronę środowiska.