Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy do biura?

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy do biura?

W żadnym biurze nie może zabraknąć pysznej, aromatycznej i pobudzającej kawy. Pracownicy powinni móc ją zaparzyć w dowolnym momencie, co musi im zapewnić właściciel danej firmy. Inwestycja w ekspresy do kawy do biura może zapewnić wiele korzyści samemu pracodawcy. Jak jednak jej dokonać, aby wydać pieniądze na wartościowy i użyteczny sprzęt?

Rodzaje ekspresów do kawy

Istnieje kilka rodzajów sprzętów służących do parzenia kawy. Wciąż najpopularniejsze są urządzenia automatyczne, których jedyną wadą może być cena. Chcąc ją zatem obniżyć, warto rozejrzeć się za ekspresami do kawy do biura na kapsułki. To obecnie najtańsze produkty na rynku.

Doskonałym wyborem dla biur będą także ekspresy przelewowe. Co prawda straciły one już swoją popularność, jednak nie oznacza to, że ich jakość odbiega od jakości pozostałych urządzeń.

Wydajność urządzeń

Jako że w placówkach firmowych zazwyczaj pije się bardzo dużo kawy, w takich miejscach najlepiej sprawdzają się urządzenia o dużej wydajności. Niejednokrotnie pozwalają one na przygotowanie nawet stu gorących napojów dziennie. Taki sprzęt przyda się w większych biurowcach.

Jeżeli jednak firma nie zatrudnia wielu pracowników, jej właściciel nie musi inwestować w najbardziej wydajny sprzęt na rynku, który oczywiście słono kosztuje. Mniejszym działalnościom polecane są ekspresy do kawy do biura pozwalające na przygotowanie kilkudziesięciu napojów dziennie.

Sposób obsługi

Głupotą byłby zakup ekspresu do kawy do biura, który jest bardzo ciężki w obsłudze. Sprzęt, z jakiego ma korzystać cały personel, powinien być przede wszystkim jak najprostszy. Jego obsługa ma być intuicyjna, aby nikt nie musiał tracić cennego czasu na to, by zaparzyć sobie gorący, czarny napar.

Aktualnie za najłatwiejsze w obsłudze uznaje się ekspresy na kapsułki. Aby przygotować z ich pomocą kawę, nie trzeba przyciskać żadnych guzików. Wystarczy włożyć odpowiednią kapsułkę do urządzenia i poczekać, aż maszyna zakończy swoją pracę.

Cena

Ostatnim, aczkolwiek bardzo ważnym kryterium jest cena. Jako że ekspresy do kawy do biura są produktami dość popularnymi i często kupowanymi, występują one w różnych wariantach cenowych.

Choć bez problemu można natknąć się na ekspresy kosztujące kilkaset złotych, inwestycja w maszyny droższe będzie lepszym pomysłem. Kupując je, od razu otrzymuje się kilkuletnią gwarancję, dzięki której w razie awarii sprzętu nie trzeba samodzielnie płacić za jego naprawę.

Artykuł powstał we współpracy z Yazamco