Computer Controls

Computer Controls

Oprogramowanie inżynierskie to bardzo szerokie zagadnienie, które może być interpretowane w różny sposób. W obecnych czasach oprogramowanie jest powszechne we wszystkich dziedzinach naszego życia, więc określenie całego spektrum różnego typu oprogramowania dla inżynierów jedynym czy dwoma zdaniami jest kompletnie nie możliwe.
Jeśli jest to nie możliwe, w takim razie ja chciałbym skupić się na oprogramowaniu, które należy do węższej, aczkolwiek wcale nie wąskiej, grupy, którą można nazwać computer controls, czyli oprogramowanie dla inżynierów w zakresie aplikacji.

Altium Designer

Jest to oprogramowanie dla inżynierów z grupy computer controls, które jest przeznaczone do projektowanie różnego typu elektroniki.Dystrybutor oprogramowania, firma “Computer Controls” zajmuje się już od 25 lat dystrybucją wszelkiego rodzaju rozwiązań elektronicznych, które wspomagają rozwój oraz projektowanie przyszłych innych rozwiązań. Altium Designer jest nowoczesnym oprogramowaniem, które spełnia potrzeby obecnego oraz przyszłego projektowania wszelkiego rodzaju elektroniki, która może być innowacją w urządzeniach elektronicznych i wnieść kolejne rozwiązanie ułatwiające nasze codzienne życie. Program oferuje kompletny zestaw narzędzi do realizacji projektów PCB, FPGA oraz oprogramowania wbudowanego dla systemów mikroprocesorowych, zapewniając przy tym pełną integrację narzędzi oraz funkcje zarządzania projektem.

IN-CIRCUIT DESIGN

Jest to oprogramowanie dla inżynierów, które również pochodzi z tej samej grupy jak Altium Designer, czyli computer controls, a dystrybutor oprogramowania to firma In-Cricuit Design Pty. Oprogramowanie jest kolejnym elementem, który ułatwia wszelkiego rodzaju projektowanie wszelkiego typu elektroniki oraz ułatwia implementacje nowoczesnych rozwiązań do naszych projektów. In-Circuit design zajmuje się intuicyjnym oraz szybkim programowaniem PCB. Dystrybutor dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kilku bardzo udanym projektom, mógł na bazie swoich obserwacji wysnuć wnioski, że oprócz zaawansowanych rozwiązań, oprogramowanie powinno być bardzo intuicyjne oraz proste w obsłudze. Tym samym stworzył narzędzie, które nie przeraża skomplikowaną mechanikom, a odwrotnie zachęca swoją prostotą do puszczenia wodzy fantazji i rozwój w zakresie szeroko pojętej elektroniki.