Zarządzanie firmą – programy

Zarządzanie firmą – programy

Programy do zarządzani firmą są ciekawym narzędziem, z którego korzysta prawie każda organizacja. Jeśli chodzi o zarządzanie firmą program jakiego typu się sprawdzi? Jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

System zarządzania majątkiem

Jednym z systemów zarządzania majątkiem firmy jest system EAM, z którego można korzystać zgodnie z aktualnymi potrzebami. System zarządzania firmą w tym przypadku można poszerzyć o obsługę zarządzania zasobami ludzkimi, finansami, dokumentacją, ryzykiem, zakupami i tym podobne. Specjalistyczne funkcje są dobrane do wymogów określonego przedsiębiorstwa. System wspiera działania w sferze zmian w biznesie i cyklu życia aktywów.

Zarządzanie firmą program Sage Symfonia 2.0

Sage Symfonia 2.0 zapewnia wsparcie w zakresie prowadzonej księgowości i strefy finansowej. Wpływa na bezpieczeństwo i wygodę w wykonywaniu pracy i realizowaniu operacji księgowych. To nie tylko bieżąca kontrola zobowiązań i należności, ale także łatwy dostęp do potrzebnych informacji. E-faktury i wymiany z kontrahentami nie będą stanowiły większego problemu. Podobnie działa system ERP. Oba te systemy zarządzania firmą zapewniają:

– drukowanie zestawień i raportów,
– prowadzenie dziennika księgowań,
– zlecenia elektrycznego polecenia przelewu,
– ciągłość rozliczeń i kontrolę obrotów,
– analizę sytuacji firmy i prezentacją wyników za pomocą wykresów,
– zestawienie w zakresie kontroli podatku VAT, określające limit kwoty do zwrotu,
– gwarancję bezpieczeństwa prawnego.

Dla kogo?

Sage Symfonia jest odpowiednim programem dla małych i średnich firm (do 50 użytkowników). Większe firmy korzystają raczej z zakupu pakietu Symfonia ERP. Linie produktowe tych programów różnią się funkcjonalnością – bardziej wymagający użytkownik wybierze opcję ERP. Warto także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i bazę danych. Wersja ERP obejmuje Microsoft SQL, który jest szybkim i wydajnym motorem bazy danych. Pervasive SQL (Sage Symfonia) ma nieco mniejsze możliwości konfiguracyjne. Z oprogramowań tego typu korzysta coraz więcej firm i biur – warto zapoznać się z zaletami każdego z nich, aby wybrać najlepszą opcję usprawniającą systemy zarządzania firmą.

Wymienione programy są dość popularne w wielu branżach. Można je dostosować do potrzeb biznesu i wybrać pakiet, który będzie służył przez wiele lat.