Pojemniki do magazynu i do transportu

Pojemniki do magazynu i do transportu

Pojemniki, skrzynie, kontenery, wiadra to opakowania służące do przechowywania i transportowania wszelkiego rodzaju produktów, materiałów i surowców. Odpowiednio dobrane pojemniki spełnią w zadowalający sposób swoje funkcje.

Magazynowanie towaru

W magazynach bardzo ważna jest powierzchnia, potrzebna do przechowywania różnych materiałów. Odpowiednio zaprojektowany pojemnik zamykany jest podstawą bezpiecznego magazynowania. Producenci zadbali, aby opakowania były jednakowych rozmiarów i umożliwiały budowanie z nich stosów. Skrzynie plastikowe zamykane, pozwalają na ustawianie wysokich wież i w doskonały sposób oszczędzają cenną powierzchnię w pomieszczeniach. Na potrzeby magazynowania wykorzystuje się pojemniki plastikowe zamykane, wytworzone z najwyższej jakości materiałów. Skrzynie i pudła muszą być trwałe i odporne na duże obciążenia. Często przechowywane są delikatne lub kruche produkty. W takim przypadku sprawdzają się opakowania ze specjalnymi przegródkami, które pozwalają na segregację towaru. Każdy przedmiot ma swoją przestrzeń, w której zabezpieczony jest przed uszkodzeniem, stłuczeniem lub wgnieceniem.

Transport produktów

Transport towarów, wymaga od zastosowanych w jego trakcie pojemników, najwyższej jakości. Opakowania nie mogą się przesuwać lub przewracać. Dodatkowo przewożony wewnątrz opakowań produkt, również musi być zabezpieczony przed jakimkolwiek uszczerbkiem. Idealnym rozwiązaniem są skrzynie plastikowe zamykane. Jednolite rozmiary umożliwiają ustawianie pojemników jeden na drugim i maksymalne wykorzystanie miejsca w transportującym pojeździe. Skrzynie z wmontowanymi uchylnymi bokami umożliwią łatwą kontrolę przewożonego towaru. Do transportu produktów spożywczych, często konieczne są skrzynie wentylowane. Przez cały okres transportu, produkty takie jak warzywa czy owoce, mają zapewniony dopływ powietrza. Dzięki temu jarzyny docierają na miejsce docelowe, świeże i gotowe do dalszej sprzedaży. Zastosowane udogodnienia, zawsze muszą iść w parze z zachowaniem najwyższej jakości i funkcjonalności plastikowych pojemników.

Prezentacja na półce sklepowej

Zdarza się, że pojemnik, w którym produkt jest transportowany, staję się również opakowaniem wystawionym w sklepie. Skrzynia lub pojemnik muszą mieć estetyczny i schludny wygląd, który zachęci do kupna towaru.